Zespół Szkół w Urszulinie

Dzień Niezapominajki

Utworzono dnia 30.05.2021

„Dzień Niezapominajki” ma na celu ocalenie od zapomnienia:

• ważnych chwil w życiu

• osób

• miejsc i sytuacji

• lokalnych tradycji.

Zachęca do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich, do dostrzeżenia osób

wyjątkowych, o dobrym sercu w najbliższym otoczeniu dziecka. „Supertajny projekt...”

ma uczyć postawy wdzięczności i otwartości. W tym dniu nie zapominamy

również o polskiej przyrodzie i przypominamy o potrzebie jej ochrony.

„Mały Miś i Supertajny Projekt” to już ostatni moduł ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który został zrealizowany w naszym przedszkolu 14 maja 2021 r., tj. w przeddzień Dnia Niezapominajki (15 maja), celem którego było uzmysłowienie dzieciom roli bohaterów/autorytetów w ich życiu.

Dlaczego supertajny?

Dzieci poszukiwały w swoim otoczeniu superbohaterów.

Wiadomo, że dla każdego dziecka Superbohaterami są oczywiście ich rodzice, ale starały się jeszcze znaleźć Superbohaterów w swoim otoczeniu, tj. osób, dzięki którym mogą uczęszczać do przedszkola, w którym są wyremontowane sale, tablice interaktywne, itp., tj. mogą spędzać miło czas oraz nabywać nowe umiejętności, zdobywać wiedzę, bawić się.

Z okazji „Dnia Niezapominajki” wyczarowały niespodziankę dla swoich rodziców oraz wybranych superbohaterów

– kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka, którą przedstawiciele grup dostarczyły osobiście.

Adresaci kartek byli bardzo zaskoczeni niespodzianką od przedszkolaków i o to właśnie chodziło.

Jest nam niezmiernie miło, iż jeden z wytypowanych przez nas Superbohaterów odpowiedział na nominację i postanowił sprostać zadaniu, które postawiły dzieci z Przedszkola Gminnego w Urszulinie z grup „Żabki” i „Żółwiki”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

Dzień Niezapominajki

Utworzono dnia 30.05.2021, 21:09